Школа до 1917 року
Свідоцтво про закінчення Топорівської церковно-прихідської школи Вискобчуком Степаном (фотокопія надана Вискобчук Тетяною, м.Хмельницький)
У «Церковно-приходському літописі Свято-Покровської церкви села Топорів Заславського уїзду Волинської Губернії» зазначено, що в селі в 1870 році на кошти селян відкрита церковно-приходська школа, яка розміщена в громадській будівлі. На утримання її в рік витрачається 183 рублів, які надають школі прихожани. 1891 року в ній навчалися 30 хлопчиків та 10 дівчаток (1890 року 35 хлопчиків та 10 дівчаток). М.І.Теодорович вказує, що учителем в ній тимчасово працює Олена Пилипівна Домбровська, яка закінчила «Заславське двокласне училище». Учителеві в рік платили 120 рублів, давали безкоштовну квартиру з опаленням та сторожем, а також 1/8 десятини землі.
Зазначу, що на сучасному сільському кладовищі є плита, на якій висічено, що тут спочиває колезький асесор Пилип Лаврентійович Домбровський, який помер 31.01.1893 року у віці 66 років. Можна зробити припущення, що він – батько учительки.
У метричних книгах є запис запис, що у 1882 році учителем школи був відставний унтер-офіцер Ісаія Григорьєв Єфімов.
Школа у 1945-1970 роках
Після визволення села від фашистських окупантів відновлено роботу сільської школи, яка до 1949 року мала статус початкової, а з 1949 року стала восьмирічною. Для цього створили 2 великі класи, в яких навчалися більше 100 учнів. З Щурівців прибула вчителька Рудик Надія, з Топорів – Семенчук Анастасія Герасимівна. Оскільки в класах були діти різного віку, то в школу призначили ще вчителькою Репетюк Ольгу Іванівну та піонервожатою Овчарук Марину Артемівну.
Наприкінці 50-х років ХХ сторіччя після об’єднання сільських рад та укрупнення колгоспів на території Топорівської сільської ради існували семирічки у Топорах та Ліщані і початкові школи у Топірчиках та хуторі Шевченка. Ліщанську школу очолював Грінчук, Топорівську – Гордійчук В.Ф., Шевченківську початкову – Дейса Н.О., Топічанську початкову – Міськов В.П. У 1959-1960 навчальному році відбувся перехід з семирічного навчання на восьмирічне та введено політехнічне навчання. В зв’язку з цим у Топорівській восьмирічці постала потреба у будівництві приміщення для шкільної майстерні. На сесії сільської ради 17.08.1959 року розглядалося питання про готовність шкіл до нового навчального року. Відзначено, що всі школи в основному готові до навчального року: відремонтовано класні кімнати, завезено паливо, укомплектовано педагогічні кадри. Разом з тим Міськов В.П. підняв питання про будівництво нової початкової школи, так як стара була в аварійному приміщенні.
12.02.1964 року виконком Ізяславської районної ради депутатів трудящихся розглядає питання «Про затвердження заходів по дальшому виконанню закону про школу, поліпшення позашкільного виховання та боротьби з дитячою безнаглядністю». На його виконання в сільській раді розглядається інформація про стан освіти на території Топорівської сільської ради та розробляються свої заходи. У інформації відзначається, що всі учні 7-15-16 років охоплені навчанням, у школах розроблені заходи по підготовці шкіл до нового 1964-1965 навчального року. Для Топорівської, Ліщанської та Топірчицької шкіл повністю завезено паливо на зимовий період, завершується ремонт навчальних класів, при цих школах створено фонди всеобучу за рахунок пришкільних ділянок з розрахунку 3 крб з 1 а землі. Взято шефство над дитячими яслами, для чого в них виділені вихователі з числа грамотної молоді. По всіх населених пунктах 2 рази в тиждень організовано демонстрування кіносеансів. При всіх школах створено батьківські комітети, які займаються вирішенням проблем шкіл. Завершується будівництво Шевченківської початкової школи. З боку вчительських колективів та депутатів здійснюється контроль за перебуванням школярів у громадських місцях у вечірній час.
У цьму приміщенні школа знаходиться тепер