Мирне життя жителів сіл Топори та Топірчики 22 червня 1941 року перервала війна. Ізяславський район одним із перших зазнав удару фашистських військ. Проти 6-ої радянської армії, яка була у Ізяславському укрепрайоні, фашисти кинули добре озброєні 17-ту армію та 1-й танковий корпус групи армій «Південь». Вже 5 липня фашисти захватили Ізяслав. На підставі цього можна стверджувати, що Топори і Топірчики були окуповані цього ж дня або наступного. В місті Ізяславі було створено окупаційну округу на чолі з гебітскомісаром, до якої входило кілька районів та села з них. Було встановлено обов’язкову повинність з 15 років працювати на нову владу. З Топорів та Топірчиків, як і з інших населених пунктів України, почалося відправлення молодих людей до Німеччини. У Хмельницькому обласному архіві у фонді ФР-5688 описі 2 справі 1 зберігається складений 08.11.1943 року список жителів с.Топори з 33 сімей, які були відправлені до Німеччини. Колгоспне виробництво зупинилося, побудовані тваринницькі ферми були знищені. Німці роздали селянам реманент, а худобу забрали.
Розпочалася мобілізація. До лав Червоної армії призвали військовозобов’язаних. З перших днів війни в рядах Червоної армії воювали вихідці з Топорів та Топірчиків: Гордійчук Григорій, Гаврилюк Григорій, Андрійчук Архип та інші (список учасників та інформацію про них можна подивитися в розділі «Воїни». В знак пам’яті про них в парку с.Топори встановлено пам’ятник.
Під час відступу фашисти спалили в селі 2 вулиці, вбили 6 чоловік і понад 200 забрали з собою і вивезли з села.У лютому 1944 року Топори та Топірчики були визволені від фашистів
_________________________________
Використано інформацію з «Історії села Топори» Суліми І.Б.