Мої Топори Середа, 22.01.2025, 08:42
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 106

Міні-чат
200

Flag Counter
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Мікрорайони села Топори

Село - центральна вулиця. Якщо подивитися на карту села 1867 року, то можна побачити, що в той час було лише 2 вулиці. Найбільшою була саме ця вулиця, яка становила основу села

Посьолок - крайня від Ізяслава вулиця. Посьолками називали нові вулиці з новими поселеннями. На картах 1867- 1920 років цієї вулиці не було, а на німецькій карті  1941 року вже є.  

Вигін - крайня від Топірчиків вулиця. Вигонами називали території, на яких виганяли на випас худобу. До війни тут також не було вулиці, а, очевидно, був випас худоби.

Куток - друга найстаріша вулиця села. Вона не була довгою, і виходила до дороги, яка вела на Ізяслав, під кутом.

П'ятихатки - частина центральної вулиці, яка веде на Ріпки і знаходиться північніше дороги, яка веде на Ізяслав. Даний мікрорайон названий через те, що там було небагато будинків.

Беріг - нижня частина центральної вулиці. На карті 1867 року бачимо, що в цьому мікрорайоні було мало будинків, а знаходився беріг, край болотистої місцевості з твердим грунтом.

Красна гора - територія за селом в сторону Щурівців. У часи, коли ця земля не оброблялася, на ній росло багато дикого маку. Коли він зацвітав, земля була вкрита ніби червоним килимом. На цій горі у 20-х роках ХХ століття був кривавий бій червоноармійців з білополяками.

Радгосп – територія в сторону Ізяслава, яка в 30-х роках ХХ сторіччя належала бурякорадгоспу

Фоса – невелика річечка, яка протікає на південь від Топорів

 

Мікрорайони села Топірчики

Закорчма (зараз вулиця Перемоги) – одна з найстаріших вулиць села, тягнеться від старого клубу (колись на тому місці була корчма) по лівий бік ставка та до кладовища. Назва вулиці говорить сама за себе – вона була розташована за корчмою, отже - Закорчма;

Майдан (зараз вулиця Зарічна) – друга найстаріша вулиця села, починається від колгоспу по правий бік ставка і тягнеться від вигону, майдану і до полів. Під час війни саме на вигоні, на майдані перед початком вулиці, збирали людей з Топорів і Топірчиків та відправляли до Німеччини на роботи;

Гулиця (зараз вулиця Гагаріна)– починається від старого магазину і до нової дороги, що йде на Топори та далі на Ізяслав;

Кулішівка (зараз вулиця Перемоги) – найменша вулиця села, що починається з боку старої грунтової дороги на Топори, праворуч дорога на Ріпки і до старого клубу.

Вільхи – невеликий гайок на захід від Топірчиків, засаджений вільхами

Солдатова рудка – невелика річечка. Назва походить від того, що в роки громадянської війни біля неї зарубали шашками червоноармійця.

У Топірчиках центр села ще називався вигін, бо туди зганяли худобу для напування. В центрі була криниця-журавель, а біля неї – жолоб.

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архів записів

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Copyright MyCorp © 2025uCoz