По завершенні громадянської війни гостро постало питання про виділення землі селянам. У жовтні 1922 році був прийнятий перший земельний Кодекс УРСР, який заборонив купівлю-продаж землі. А до тих пір селянам, які того потребували, виділялася земля під садиби з колишніх панських угідь та фільварків. Саме тому 11 селян Топірчиків звернулися до Ізяславського волосного земельного відділу про виділення їм додаткової садибної землі.
Матеріали дивись ТУТ (ДАХмО Р-2514 опис 1 справа 558)
Після закінчення роботи над другою книгою, приступив до третьої. До неї ввійдуть матеріали про купівлю землі селянами с.Топори у князя Сангушка у 1866 році (викупний акт, Статутна грамота, перелік господарств, їх власників і кількість виділеної землі та кошти, які за неї мали заплатити, план села 1866 року з інформацією, де чия хата і поле). Якщо отримаю доступ до архіву, то такі ж матеріали отримаю і по Топірчиках. Також будуть списки жителів Топорів і Топірчиків, яких німці відправили в Німеччину при відступі в 1944 році та кілька фільтраційних справ тих, хто повернувся. Буде майже повністю розміщено матеріали справ 2-х репресованих та інші матеріали.
Доцільними і цікавими б були матеріали з род
... Читати далі »
Отже, світ побачила друга частина моєї книги "Моє село. З історії сіл Топори і Топірчики". Вона всього 114 сторінок, але інформативна. У ній розкрито історію виникнення і трансформації прізвищ, наведено списки 68 голів домогосподарств і їх дружин на основі сповідальної відомості 1801 року. Зроблено аналіз перших метричних книг Топорівської церкви за 1791-1792 роки (маю їх від 1791 по 1849 всі і вибірков пізніші). Повністю наведено на основі сповідальної відомості за 1912 рік списки сімей наших сіл. Для тих, хто хоче побудувати родове дерево або створити родову книгу, дано рекомендації, як це зробити. У книзі також пояснено, чому немає багато історичних документів, наведено сповіщення про загибель односельчан у роки ІІ світової війни, окупаційні документи про освіту, режим праці тощо. Перші 6 екземп
... Читати далі »
Іде робота над другою частиною історії сіл Топори і Топірчики. Вже набрано 45 сторінок: формування прізвищ, про нашу церкву, списки голів сімей та їх дружин на основі сповідальної відомості 1801 року, клірова відомість церкви за 1870 рік, списки громадян 1903 та 1905 років для проходження допризивної підготовки, про перші церковні метрики (маю сканкопії метричних книг за 1791-1804 роки, це перші метрики по нашій церкві ), про книгу шлюбних обшуків, повна сповідальна відомість за 1912 рік та свідчать архівні документи.
Якщо ви маєте цікаві родові фото, цікаві родові історії чи спогади, присилайте, вони ввійдуть до цієї книги. Маю багато матеріалу, але ваші розповіді чи фото зроблять книгу цікавішою.
Нарешті є книга про історію Топорів та Топірчиків! ЇЇ обєм - 176 сторінок. Тут - історія сіл, архівні документи, списки жителів, географічні карти, фото. На жаль, віддрукувати у видавництві немає можливості, бо запрошують дуже велику ціну, приходиться шукати можливість друку невеликими тиражами. Наразі іде збір матеріалу для другого, так би мовити, тому. Є ще багато неоприлюдненого і неоцифрованого матеріалу, заміток. Якщо маєте історію свого роду, цікаві фото, документи, то можете надіслати на вказану вище пошту, і вони ввійдуть у книгу.
У розділі "Родовід. Метричні книги" розміщено посилання на ревізькі казки 37 сіл Заславського повіту 1858 року, які зроблені станом за 1857 рік.. Це була 10 ревізія ( перша пройшла 1719 року). Матеріали взяті з сайту Державного архіву Житомирської області фонд 18 опис 14 справа 114 за вільною ліцензією, яка дає право на вільне розміщення і публікацію матеріалів
Закінчено на сайті виставлення сторінок метричної книги за 1810 рік.
В найближчих планах виставлення ревізьких казок (своєрідний перепис населення) за 1857 р., метричних книг за 1838 р., 1842 р. (і не тільки Топорів і Топірчиків, але й Ріпок, Щурівців та інших сіл Заславської волості) , сповідальних відомостей Топірчиков за 1795 рік. Слідкуйте за сайтом